Aktualności


Kolejna pokolorowana fotografia

Czas przedstawić kolejne pokolorowane zdjęcie. Jest to widok na Drohiczyński rynek z Góry Zamkowej. Oryginalne zdjęcie pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Jest najstarszą znaną fotografią panoramy centrum naszego miasta.


Stare fotografie w kolorze

Kilka godzin pracy i udało się nadać staremu zdjęciu kolorów. Myślę, że w ten sposób przedwojenny Drohiczyn będzie jeszcze bliższy.


Zdjęcia z albumu Waleriana Eysmonta, lata 30 XX wieku

Na stronie zamieściłem 18 nowych zdjęć. Przez najbliższe pięć tygodni, w poniedziałki będą na stronie pojawiały się kolejne paczki fotografii.

Zostały one wykonane w latach 30 XX wieku. Pochodzą z albumu Waleriana Eysmonta, pochodzącego z Wierzchucy ucznia Państwowego Gimnazjum w Drohiczynie. Na zdjęciach można zobaczyć życie codzienne uczniów, ich zainteresowania (sport, teatr). Nie brakuje również zdjęć samego miasta.

Zapraszam do oglądania galerii, a już za tydzień kolejne zdjęcia z albumu Waleriana.


Porównanie planu Drohiczyna z 1887 roku, z aktualnymi mapami Google

Przedstawiam porównanie planu Drohiczyna z 1887 roku, z aktualnymi mapami Google. W prawym górnym rogu znajduje się suwak, którym można zmienić poziom przeźroczystości nałożonego planu.

http://www.drohiczyn.info/mapa/1887/


IV turniej rycerski - Śladami Braci Dobrzyńskich

W dniach 30 - 31 sierpnia odbywał się w Drohiczynie turniej rycerski - "Śladami Braci Dobrzyńskich". Zapraszam do przejrzenia fotorelacji.