Aktualności


760-ta rocznica koronacji Daniela Romanowicza

7 października, obchodzona jest na Ukrainie rocznica koronacji Daniela Romanowicza na króla Rusi. Od tego jednego z najważniejszych wydażeń w historii miasta, mineło 760 lat.


Nowy artykuł poświęcony pierwszej Cerkwi Św. Mikołaja

Na stronie zamieszczona została pierwsza część artykułu poświęconego historii pierwszej, drewnianej Cerkwi Świętego Mikołaja. Po za historią w tekście przedstawione jest wnętrze świątyni oraz jej najbliższe otoczenie.


Złote Strony Miesiąca - rozstrzygnięcie

Głosowanie na Złotą Stronę maja 2013 zakończone.
Strona www.drohiczyn.info zajęła w konkursie II miejsce, zdobywając 203 głosy. Różnica głosów między pierwszym, a drugim miejscem to zaledwie 4 głosy!

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim którzy oddali swój głos!


Artykuł o moście w Drohiczynie

Na stronie zamieszczony został nowy artykuł o moście w Drohiczynie. Autorem tego tekstu jest Pan Tomasz Jaszczołt, któremu dziękuję za zgodę na publikację.

Tekst na stronie jest w streszczonej wersji. Chcąc poznać dokładniej kim byli właścicele mostu zapraszam do pobrania pliku PDF z całym artykułem. Link znajduje się na dole strony z tekstem.


Złote Strony Wprost

Miło jest mi poinformować, iż strona www.Drohiczyn.info została wybrana przez tygodnik WPROST na "Złotą Stronę Tygodnia" (III tydzień maja).