Aktualności


Drohiczyn wczoraj i dziś - nowe porównania

Od 6-go do 10-go maja włącznie, około godziny 20, będę dodawał do wystawy "Drohiczyn wczoraj i dziś" po jednym porównaniu. Zapraszam do odwiedzania strony.


Drohiczyn wczoraj i dziś

Zapraszam do zwiedzenia wirtualnej wystawy pt. "Drohiczyn wczoraj i dziś". Zobacz jak dane miejsce wyglądało w przeszłości, a jak wygląda dziś.

Póki co zbiór jest skromny, ale jak tylko pogoda dopisze przygotuję więcej porównań.


Zygmunt Szmit - pierwszy burmistrz Drohiczyna

Zygmunt Szmit - pierwszy burmistrz Drohiczyna, archeolog. Była to bardzo zasłużona postać dla naszego miasta. Na stanowisku burmistrza miasta w ciągu jednego roku oka­zał niezwykłą inicjatywę i zdolności organi­zacyjne, doprowadził bowiem do założenia w swym mieście gimnazjum, szkoły rolniczej, biblioteki i łaźni, zorganizował opie­kę nad żebrakami, rozpoczął akcję w sprawie odbudowy kolegium popijarskiego, założył muzeum miejscowe o charakterze regionalnym.

Największa pasją Zygmunta Szmita była archeologia i to dla niej zrezygnował ze stanowiska burmistrza.


Nowe zdjęcia na stronie

Przez najbliższe 20 dni, zaczynając od 5 marca, codziennie w godzinach wieczornych, na stronie będzie się pojawiało nowe zdjęcie.

Za udostępnienie zdjęć dziękuję Panu Antoniemu Odorczukowi.


Pochodzenie nazwy Drohiczyn

Na stronie zamieszczony został obszerny artykuł "O nazwie Drohiczyn" Marii Karpluk. Autorka dokonuje w nim analizy nazwy Drohiczyn, starając się przy tym odkryć pochodzenie nazwy miasta.

Zapraszam do lektury.