Aktualności


Noc Muzeów w Drohiczynie

18 maja o godzinie 21:00 w Drohiczyńskim muzeum regionalnym rozpocznie się Noc Muzeów. Zostanie tam zaprezentowana, przygotowana przeze mnie, prezentacja multimedialna pt. "Drohiczyn wczoraj i dziś".


Drohiczyn wczoraj i dziś - nowe porównania

Od 6-go do 10-go maja włącznie, około godziny 20, będę dodawał do wystawy "Drohiczyn wczoraj i dziś" po jednym porównaniu. Zapraszam do odwiedzania strony.


Drohiczyn wczoraj i dziś

Zapraszam do zwiedzenia wirtualnej wystawy pt. "Drohiczyn wczoraj i dziś". Zobacz jak dane miejsce wyglądało w przeszłości, a jak wygląda dziś.

Póki co zbiór jest skromny, ale jak tylko pogoda dopisze przygotuję więcej porównań.


Zygmunt Szmit - pierwszy burmistrz Drohiczyna

Zygmunt Szmit - pierwszy burmistrz Drohiczyna, archeolog. Była to bardzo zasłużona postać dla naszego miasta. Na stanowisku burmistrza miasta w ciągu jednego roku oka­zał niezwykłą inicjatywę i zdolności organi­zacyjne, doprowadził bowiem do założenia w swym mieście gimnazjum, szkoły rolniczej, biblioteki i łaźni, zorganizował opie­kę nad żebrakami, rozpoczął akcję w sprawie odbudowy kolegium popijarskiego, założył muzeum miejscowe o charakterze regionalnym.

Największa pasją Zygmunta Szmita była archeologia i to dla niej zrezygnował ze stanowiska burmistrza.


Nowe zdjęcia na stronie

Przez najbliższe 20 dni, zaczynając od 5 marca, codziennie w godzinach wieczornych, na stronie będzie się pojawiało nowe zdjęcie.

Za udostępnienie zdjęć dziękuję Panu Antoniemu Odorczukowi.