Aktualności


2 miejsce w konkursie WWW

Miło jest mi poinformować, że strona www.Drohiczyn.info zajęła II miejsce w konkursie WWW organizowanym przez forumweb.pl.

Wyniki konkursu można zobaczyć pod tym adresem.


Tabernakulum z XVIII w. wróciło do katedry

Przed świętami Bożego Narodzenia do kościoła katedranlnego po konserwacji wróciło zabytkowe tabernakulum. Było ono częścią głównego ołtarza pochodzącego z początków XVIII wieku, a zniszczonego przez wojska sowieckie podczas II Wojny Światowej. Wraca na swoje miejsce po ponad 60-cio letniej nieobecności.

W tabernakulum, co jest bardzo interesujące, górna część jest obrotowa. Można ten element ustawić tak by wierni widzieli płaskorzeźbę przedstawiającą ostatnią wieczerzę, złotą wnękę, srebrną wnękę oraz złoty krzyż.

Niestety w tej chwili większą część tabernakulum zasłania tron biskupi. Dobrze było by, gdyby ten piękny i cenny zabytek został bardziej wyeksponowany, jak to miało miejsce w przedwojennym wystroju kościoła Trójcy Przenajświętszej.


Nowa funkcjonalność

Aby nikomu nie umknęły nowo dodane zdjęcia, na stronie pojawiła się nowa funkcjonalność. Od kilku dni można było zobaczyć na stronie głównej trzy ostatnio dodane zdjęcia. Od dziś znajduje się tam również odnośnik do strony gdzie prezentowane jest 15 ostatnio zamieszczonych fotografii.

Liczę, że jeszcze bardziej ułatwi to wszystkim korzystanie ze strony.


Plan rozwoju strony

Co w niedalekiej przyszłości pojawi się na stronie? W planach mam dodanie informacji o ważnych osobach związanych z Drohiczynem. Pojawi się także lista wszystkich zabytków oraz kilka map okolic Drohiczyna i planów samego miasta.

Oczywiście na bieżąco będę zamieszczał wszystkie nowo zdobyte informacje.


Uruchomienie strony

Witam wszystkich bardzo serdecznie po raz pierwszy na stronie. Po kilku miesiącach przygotowań jest ona już w takim stanie, że może zostać upubliczniona. Nie oznacza to jednak, że prace nad nią zostały zakończone. Tak wiele materiałów związanych z Drohiczynem jest jeszcze nie odkrytych, iż pracy nad stroną nie zamierzam kończyć. W weekend przedstawię plan dalszego rozwoju oraz co w najbliższym czasie sie na niej pojawi.

O wszystkim będę informował w aktualnościach, które można subskrybować przez kanał RSS, oraz na portalach społecznościowych: Facebook, Twitter i Google+.

Zwracam się z prośbą do wszystkich chętnych którzy posiadają informacje, których na stronie jeszcze nie ma o podzielenie się nimi. W ten sposób wspólnie możemy stworzyć stronę gdzie każdy będzie mógł znaleźć jak najwięcej informacji o naszym pięknym Drohiczynie.